Související zápasy

24_20240808_233251.jpg

Historická chvíle je tady! Dorost Orlicka poprvé v divizi

Týmy U17 a U19 zajíždějí k prvním zápasům soutěže do Trutnova.

Když v loňské sezoně starší dorost vyhrál krajský přebor, neznamenalo to pouze zisk zlatých medailí, ale také postup do vyšší soutěže, které se říkalo divize. Od nové sezony tato soutěž nese nově název 3. Česká liga dorostu. „Přiznám se, že si myslím, že jsme trošku předběhli dobu. Osobně jsem očekával, že o postup se náš dorost pokusí až tuto sezónu,“ přiznává Roman Žďárský – předseda našeho klubu a pokračuje „kluci si však postup zasloužili a pro náš klub je to velký úspěch, že máme všechny žákovské i dorostenecké týmy nově v ligách.“

Starší dorost chce mít svou tvář

Chlapci z kategorie U19 odstartovali přípravu na novou sezónu 11. července. Příprava proběhla pod trenérským triem Hlaváček – Vondra st. – Vondra ml. výhradně v domácích podmínkách včetně krátkého minisoustředění. „Tým doplnili hráči z mladšího dorostu ročníku 2008, kteří se prezentují dobrým dojmem a také do kádru přinesli zdravou konkurenci,“ hodnotí složení kádru Ondra Hlaváček. Ten očekává s vyšší soutěží lepší reputaci: „Věřím v to, že budeme pro talentované kluky z okolí a regionu příležitostí k tomu, aby si zahráli vyšší soutěž.“ Jeho slova přímo potvrzuje posila týmu – Ondra Rozlílek, který přišel z Letohradu s touhou působit ve vyšší soutěži: „Očekávám tvrdší konkurenci a náročnější zápasy, doufám také ve vyšší úroveň celkové hry,“ dodává nový člen týmu, kterého si trenérský tým vyhlédl především pro obranné a organizační schopnosti a očekává se jeho zařazení do středu obrany.

V rámci přípravy odehráli naši starší dorostenci 4 zápasy, když vyhráli s muži Libchav a Jehnědí, dorosty Náchodu a Bráníku byly nad jejich síly. „V přátelských zápasech jsme točili sestavou z důvodu zkoušení, ale také kvůli prázdninám a dovoleným,“ komentuje přípravu Hlaváček. Celý trenérský tým očekává od svých chlapců v soutěži to, že celý tým ukáže v každém zápase svou tvář: „Chceme být aktivní, nepříjemní, důrazní a hrát náš fotbal!“

A s jakou touhou pocestují naši starší dorostenci do Trutnova? „Popřejeme klukům, ať si první utkání v divizi užijí, ale zároveň na hřišti musí nechat úplně všechno jako v každém zápase,“ odpovídá kouč Ondra Hlaváček.

Mladší dorost chce připravovat hráče pro budoucnost

Kluci z mladšího dorostu začali trénovat hned od začátku července. S ročníkem 2009 přišel k týmu dorostu trenérský bard Vladimír Novák, ze kterého srší energie na potkání. K němu se připojil Tomáš Abt. Po letech si toto duo tak oprašuje vzájemnou trenérskou spolupráci. „Přípravu nám narušily dovolené, s tím však nic neuděláme, pokud jsme však byli v plném počtu, měly tréninky dobrou úroveň,“ zhodnotil tréninkovou přípravu trenér Novák. Stejně jako starší kolegové odehrála U17 zápasy proti Náchodu a Bráníku. Velká spokojenost však panovala s posledním vystoupením v Žamberku, kde naši kluci odehráli zápas proti tamnímu dorostu: „Tento zápas nám ukázal dobrý směr, kterým chceme jít, kdy chceme hrát fotbal kombinačně od počátku výstavby hry,“ shrnul utkání Vladimír Novák. Ten odkrývá i karty, kam chtějí s týmem směřovat v průběhu sezony: „Chceme kluky připravit především na to, aby za rok, dva mohli úspěšně působit v týmu staršího dorostu.“

Na závěr tu máme dva vzkazy pro oba naše dorosty před prvním utkání

Nejprve od Jiřího Saňáka, trenéra prvoligových Pardubic a zároveň šéftrenéra FK Orlicko:

„Přeji oběma týmům orlického dorostu do úvodu historické účasti ve 3. dorostenecké soutěži mnoho úspěchů, soudržnosti, radosti a týmových výkonů, … Před hráči a realizačními týmy stojí velká výzva a zajímavé zápasy, které nás všechny budou inspirovat. Kluci do toho!“

Jirka Saňák

Druhý vzkaz je od Dominika Bartoše, který se po letním přechodu mezi dospělé nyní uchází o místo v sestavě Jiskry Ústí nad Orlicí. Minulou sezonu však byl nedílnou součástí týmu dorostu, který vybojoval postup. Do všech 30 zápasů soutěže přivedl tým na hřiště jako kapitán a jediné střídání zažil až v posledním utkání, kdy mu tleskal celý tým za jeho účinkování v mládežnickém fotbale. Co vzkazuje Dominik svým následovníkům?

„Přeji vám, kluci, hodně štěstí, ať se sezóna vyvede a nezapomeňte, že se bojuje do poslední vteřiny… Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!!!“

Dom