Informace o klubu

Společný mládežnický klub TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a TJ Sokol Libchavy

Myšlenka vytvořit silný regionální klub mládeže se v našich myslích objevovala v posledních letech opakovaně. Vlastní realizace však narážela na mnohaletou rivalitu mezi našimi oddíly a jejich funkcionáři. Vzájemné animozity nám pomohly překonat vnější aspekty. V Libchavách to byl neustálý boj s malým počtem mladých zájemců o fotbal a v Ústí ambice vybudovat mládežnickou základnu odpovídající úrovní dospělého fotbalu. První myšlenky jsme si vyměnili a vzájemné schůzky se odehrály na podzim roku 2020. Memorandum podepsané v polovině roku 2021 pak dalo jasnější kontury budoucí spolupráce.

Zapsaný spolek pod názvem FK Orlicko jsme založili na jaře 2022. Po zapsání do struktur ČUS a FAČR došlo k převodu hráčů z mládežnických kategorií do nově založeného klubu. První společnou sezónou byla sezóna 2022/2023.

Velkou výhodou společného klubu je možnost využití moderní infrastruktury (4 hřiště s přírodním trávníkem a 2 hřiště s umělým povrchem) včetně řady sociálních a podpůrných zařízení. Sloučení dvou oddílů nám dává i velmi solidní základnu trenérskou.

Společnou ambicí klubu je vychovávat mladé hráče pro naše seniorské týmy, ale v rámci regionu i pro týmy našeho okresu a širšího okolí. V současné době máme týmy U12, U13, U14, U15, U17 a U19 hrající republikové soutěže. Týmy bambín, mladší a starší přípravky jsou vedeny jako souklubí TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a TJ Sokol Libchavy.