42_20240822_181547.jpg

Oba naše dorosty míří v sobotu do Vlašimi

První mistrák odehraje i béčko žáků, které se představí v Sázavě u Lanškrouna.

Již ke svým třetím utkání 3. ligy dorostu vyrazí naše týmy U19 a U17 do Vlašimi. Devatenáctka si minulý víkend připsala první výhru: "Věříme, že kluky výhra uklidní ve smyslu toho, že hrát mohou opravdu s každým," hodnotí vítězství nad Čáslaví trenér Ondra Hlaváček. Do plného tréninku se vrací i další hráči po zranění, takže odhadovat sestavu našeho staršího dorostu dopředu určitě nelze. Premiérový zápas sezony, který by znamenal i jeho debut ve třetí lize může odehrát také Marek Mucha, který se vrací po problémech se zády. "Určitě se moc těším. Až ta šance přijde, tak budu chtít ukázat, že já i tým na 3. ligu máme," těší se pravonohý hráč na zápas.

Zápas starších dorostů má výkop v 10 hodin. Zajímavý duel čeká i náš realizační tým, jelikož kategorii U19 vede ve Vlašimi pan Vlastimil Petržela, trenér protřelý nejenom českou ligou. Své největší úspěchy zažil v letech 2003-2006 v ruském Zenitu Petrohrad, který dovedl až do čtvrtfinále tehdejšího poháru UEFA.

Zápas mladších dorostů bude tradičně navazovat na své starší kolegy a výkop je plánován na 12:15.

Premiérové mistrovské utkání čeká také B žáky Orlicka. Ti letos budou své domácí zápasy hrát na hřišti v Kerharticích. Úvodní utkání však hrají na hřišti soupeře.

Generálku před startem soutěží odehrají kategorie U12 a U13. Oba týmy budou hrát proti hradecké Slávii na libchavském hřišti u myslivny v sobotu od 10 hodin.