66_20240905_140544.jpg

Pomyslné žákovské derby v sobotu uvidí Svitavy

O víkendu zažije Orlicko další várku zápasů.

Dorosty v neděli na půdě dosud neporaženého Liberce

Starší dorost se představí na půdě vedoucího celku tabulky, který zatím jako jediný celek neztratil ani bod. „Věříme, že pro kluky to bude další výzva v soutěži hrát v Liberci, proti prvnímu, to jsou samé pozitivní výzvy,“ těší se na utkání trenér Ondra Hlaváček. Pod Ještěd jedou naší starší dorostenci v pozici čtvrtého týmu tabulky a dobře naladěni po dvou výhrách v řadě.

Kategorie U17 bude chtít na hřišti nechat všechno: „Jedeme uhrát o co nejlepší výsledek,“ vyhlíží zápas na severu Čech trenér Vladimír Novák. Ani mladší dorostence nečeká jednoduchý soupeř, domácí tým zatím čítá bilanci 4 výher ze 4 zápasů s celkovým skóre 19:1. „Tyto těžké zápasy potřebujeme hrát, aby naši patnáctiletí kluci nasbírali co nejvíce zkušeností,“ očekává náročný zápas Novák.

Starší žáci v sobotu ve Svitavách

Naše patnáctka zajíždí v sobotu do Svitav povzbuzená výhrou z posledního utkání proti Horním Počernicím. Odpověď na otázku, jestli se v základní sestavě našeho týmu objeví Alex Hanik, který jako střídající žolík vstřelil dvě branky pražskému celku, se dozvíme v sobotu v 10 hodin, kdy je výkop utkání.

Zápas kategorie U14 začíná o dvě hodiny později a naši chlapci jedou do Svitav s úmyslem protrhnout střeleckou smůlu: „Poslední utkání jsme špatně nehráli, chceme navázat na náš herní výkon a dávat góly,“ očekává zápas trenér týmu Jan Krummer. K tomu však cesta: „Samozřejmě samo se to neudělá a bude záležet na naší zodpovědnosti, herním nasazení všech hráčů, kteří do zápasu zasáhnou,“ dodává náš bodrý trenér, který jede Svitav s touhou získat všechny 3 body.

Mladší žáci v neděli v Libchavách přivítají Chrudim

Před nedělním obědem můžete strávit dopoledne na hřišti v Libchavách, kde naše kategorie U13 a U12 přivítají tým MFK Chrudim. Trenér Petr Pavel od chrudimského soupeř očekává pořádnou prověrku: „Jedná se o kvalitního soupeře, my se na hřišti budeme rvát o každý míč!“ Trenéři našich týmů budou chtít od svých chlapců, aby na hřišti nechali všechno. Výkop obou zápasů je v 10 hodin.

Béčko našich žáků poté v neděli zajíždí do Jehnědí, kde kluci budou chtít potvrdit vzrůstající výkonnost.

Zároveň startují zápasy i pro přípravky, které se poprvé představí v neděli na turnaji v Litomyšli.