47_20240825_203601.jpg

Středa = start mistráků pro žáky + dorosty v Libchavách

Středa 28. srpna by se dala nazvat jako den s Cidlinou, protože žádného jiného soupeře v našem plánu nenajdete.

Již čtvrté mistrovské utkání čeká naše oba dorosty, které měli původně s Cidlinou hrát v září, ale soupeř vznesl prosbu na přeložení zápasu a náš oddíl jim vyšel vstříc. Vzhledem k vytížení hřiště v Ústí nad Orlicí se však dvojzápas dorostů odehraje na hřišti v Libchavách. Na tomto hřišti ten den v podvečer odehrají své zápasy i kategorie U12 a U13. Patnáctka a čtrnáctka pak budou v Bydžově hostujícími celky.

Kategorie staršího dorostu má po přídělu šanci na nápravu

Z Vlašimi se kategorie U19 vrátila s prázdnou a šestibrankovou náloží. Celý tým by si rád napravil reputaci. „Bude to zápas charakteru a odhodlání, trošku věříme auře libchavského hřiště, kde jsme minulý rok byli úspěšní,“ říká k zápasu s Cidlinou Ondra Hlaváček.

Mladší dorost touží po bodovém zisku

Kategorie U17 ve Vlašimi do posledních chvil sahala po bodovém zisku, rozdílovou branku obdrželi naši chlapci pouhé tři minuty před koncem. Body, tak budou chtít kluci z Orlicka, získat hned tuto středu. Nebude to však úkol z nejlehčích, protože mladší dorost Cidliny prohrál zatím pouze s béčkem Hradce, v ostatních zápasech porazil Čáslav i Trutnov.

U15 vykročí za záchranou v Bydžově

Nový trenér ročníku 2010 Roman Ždárský uvedl jako cíl pro sezonu záchranu, což je pochopitelné pro budoucnost celého Orlicka, jelikož kategorie U15 je rozhodující pro postupy a sestupy všech žákovských soutěží. Všichni v klubu věříme, že naši chlapci budou zachránění co nejdříve. Určitě by nikomu nevadilo, pokud by patnáctce podařilo navázat na loňský podzim, když ještě v kategorii U14 atakovali nejvyšší příčky soutěže.

U14 se chce zaměřit na kvalitní žákovský fotbal

I u ročníku 2011 je nový trenér, kterým se stal Jan Krummer, který nerad používá označení letní příprava u mládežnických týmů: „Stabilně nám totiž v tomto období trénují 2 až tři hráči, ostatní se věnují prázdninovému režimu, volnočasovým aktivitám a stále jsou závislí na programu svých rodičů.“ S tréninky začala čtrnáctka 29. července, kluci si zároveň zvykají na velké hřiště, které sebou přináší přechod do kategorie starších žáků: „K poznání orientace na velkém hřišti a hře o 22 hráčích nám výborně posloužilo odehrání pěti přátelských utkání,“ hodnotí Krummer. Tyto zápasy odehráli kluci s bilancí 3 výhry, 2 prohry. V letní přestávce došlo k posílení týmu dvěma hráči – z Letohradu přišel Václav Kubelka a z Chocně Oliver Tomka. „Oba do týmu výborně zapadli charakterově i herně,“ uvádí k posilám trenér Krummer. Ten stanovuje cíl pro podzim v pravidelné tréninkové činnosti a hraní kvalitního žákovského fotbalu. „Věřím, že současný kádr má potřebné kvality, aby tento cíl splnil,“ uzavírá naše povídání kouč.

U12 buduje nový tým

Po přechodu z přípravek se k stávajícím hráčům Orlicka připojili kluci ze Žamberka a z České Třebové. I u dvanáctky máme nové trenéry, tým vede trio Petr – Brdíček – Hůlka. Dvanáctka odehrála 4 přátelská utkání. Měsíční přípravu hodnotí trenér Petr takto: „My trenéři jsme s přístupem hráčů jak v tréninku tak zápasech spokojeni.“ I přes rozšíření kádru by si Petr představoval širší kádr: „Rádi bychom měli širší kádr, je opravdu hodně znát, když dva tři hráči chybí.“ Trenérský tým se v průběhu podzimu chce zaměřit na aktivní hru při hře s míčem i bez míče. „Hlavně klukům chceme vštípit myšlenku, aby se na hřišti nikdy nevzdávali,“ razí motto trenérského tria Pavel Petr.

Srdečně zveme fanoušky, rodiče a další příznivce fotbalu, ať podpoří naše mladé hráče.

Pozvánka Pavla Petra na úvodní mistrovský zápas kategorie U12