Související zápasy

8_20240715_214105.jpg

Dorostenci zahájili přípravu

V minulém týdnu zahájil přípravu náš starší i mladší dorost.

Po vítězství staršího dorostu v Krajském přeboru Pardubického kraje čeká naše oba dorosty 3. Česká liga dorostu, která startuje již 10. srpna. Pro naše chlapce se bude jednat o novou zkušenost s vyšší soutěží.

Díky brzkému startu 3. ligy začala i příprava našich týmů poměrně brzy.

Starší dorost zahájil přípravu pod vedením triumvirátu Hlaváček - Vondra st. - Vondra ml. Všichni tři fungovali u dorostů Orlicka už v minulé sezoně, takže budou navazovat na svoji práci. Nadále u týmu budou působit trenéři brankářů Tomáš Kollert a Martin Pinkava, kteří se budou starat i o brankáře mladšího dorostu. Novým členem realizačního týmu bude vedoucí Radko Borovička, který však v minulosti již tuto pozici několikrát zastával.

Z loňského kádru staršího dorostu odešli do kategorie mužů pouze Dominik Bartoš a brankář Adam Kalousek, jinak tým zůstává pohromadě. Navíc došlo k rozšíření kádru o některé chlapce z loňského mladšího dorostu. Zároveň by se v přípravě mělo objevit několik nových tváří z okolí.

Naši devatenáctku čekají v rámci přípravy čtyři přípravné zápasy. Dvakrát se utkají s kategorií dospělých - Libchavy a Jehnědí. Zbylé dva zápasy odehrají proti vrstevníkům, nejdříve doma přivítají ABC Bráník a poté se představí v Náchodě. Seznam všech přátelských utkání můžete vidět přiložený u tohoto článku.

Sedmnáctku tvoří hráči ročníku 2008 a poté převážně hráči narození v roce 2009, kteří přešli ze starších žáků. U nich jako trenér zůstává Vladimír Novák, kterého nově doplnil Tomáš Abt. Vedoucím týmu bude i nadále zkušený Jan Dušek.

Náš mladší dorost má v rámci přípravy naplánované zatím dvě přátelská utkání, které odehraje jako dvojzápasy společně se staršími. Proti Bráníku se v Ústí představí již od 16 hodin, v Náchodě poté bude výkop mladších ve 12 hodin. Generálku poté odehrají naši chlapci proti dorostu Žamberka.