OrlickoHFK Olomouc
po 5. 8. 2024 16:00 @ Ústí nad Orlicí, Přátelské utkání
21_20240805_213907.jpg

Třináctka HFK Olomouc přehrála

I hráči Orlicka kategorie U13 se postavili proti soupeři z Olomouce.

V dalším přípravném zápase jsme se utkali s celkem HFK Olomouc a to netradičně ve formátu 8+1. Už samotný vstup do utkání nám rychle ukázal, že se proti nám představí dosud nejsilnější soupeř v rámci letní přípravy. Soupeř byl dobrý v kombinaci a měl velice rychlý  přechod do útoku. Na začátku střetnutí jsme si chvíli zvykali na netradičně velké hřiště, ale postupem času jsme se s tím vypořádali a začali soupeře kombinačně přehrávat. Největším problémem našeho týmu bylo bohužel proměňovaní šancí, a tak jsme nedokázali soupeři v první polovině zápasu gólově odskočit. Skóre zápasu tak po první polovině bylo 2:2, kdy na naše vedoucí branky soupeř vždy odpověděl z rychlého protiútoku. Začátek druhé půle byl velmi podobný, a tak jsme sledovali festival našich zahozených šancí, kdy jsme ani ve vyložených šancích nedokázali míč dotlačit za brankovou čáru. Výsledek tak zůstával stále velmi vyrovnaný. Až za stavu 4:4 jsme dokázali díky třem slepeným brankám soupeři odskočit a zápas jsme nakonec dovedli do zdárného konce v poměru 7:5. Za výkon kluky musíme pochválit, vydrželi hrát celý zápas ve vysokém tempu a dobře se vyrovnali soupeři v osobních soubojích i přesto že byl soupeř fyzicky o hodně vyspělejší. Zapracovat určitě musíme na důrazu v pokutovém území a na klidu v zakončení.